Premium Memecik 500 ml Erken Hasat Natürel Sızma Zeytinyağı (Yeni Hasat)
Premium Memecik 500 ml Erken Hasat Natürel Sızma Zeytinyağı (Yeni Hasat)
Premium Memecik 500 ml Erken Hasat Natürel Sızma Zeytinyağı (Yeni Hasat)
Premium Memecik 500 ml Erken Hasat Natürel Sızma Zeytinyağı (Yeni Hasat)

Ödüllü Premium Memecik 500 ml Erken Hasat Natürel Sızma Zeytinyağı (Yeni Hasat)

Fiyat : ₺550,00(KDV Dahil)

2023-24 hasatı Premium Memecik zeytinyağımız tükenmiştir. Yeni hasat döneminde tekrar birlikte olmak dileğiyle.

Premium Memecik Erken Hasat Natürel Sızma Zeytinyağımız Ege yöresinde tek bir bahçeden 2023-2024 sezonunda, Ekim sonu Kasım başında, o eşsiz Memecik zeytinleri hala taptaze yeşilken toplandı. Bu zeytinler, lezzetlerini ve besin değerlerini en üst seviyede korumak için MoriTem teknolojisi ile soğuk sıkım yöntemiyle özenle işlendi.

Zeytinlerimizin sıkılmasının ardından, bir gece boyunca dinlendirildi ve sonra koyu renk cam şişelere dolduruldu.

Premium Memecik, kendine özgü karakterini zümrüt yeşili rengi, yoğun aroması ve hafif yakıcılığı ile sofralarınıza taşıyor. Bu özel zeytinyağının her damlası sofranızdaki özel anlarınızı unutulmaz kılmaya eşlik edecek.

• Zeytin Türü: Memecik
• Yoğunluk: Yüksek
• Asit Oranı: 0.17
• Polifenol Değeri: 380
• Tadım Notlar: Enginar, bezelye, ceviz, kuşkonmaz, elma, muz karabiber, kırmızı biber.
• Lezzetli Eşleştirmeler: Mezeler, Yunan salatası, kereviz salatası, ızgara somon, ızgara veya kızarmış et.

Zeytinyağınızın lezzetini daha uzun süre koruyabilmesi için koyu renkli cam şişede, nem ve güneş almayan raflarda muhafaza etmenizi tavsiye ederiz.
Ödüller

TOP 100 #11
EVOO World
Ranking
2023

TOP 500
Flos Olei
2021-2023

GOLD
Japan Olive Oil
Prize (Joop)
2024

BEST OF TURKEY
Olive Japan
2024

BEST OF CLASS
Los Angeles
International
EVOO
2024
Diğer ödüller >>

:

GAIA OLIVA Premium Memecik 500 ml Erken Hasat Natürel Sızma Zeytinyağı (Yeni Hasat)

 

Ürün Hikayesi

 

Manisa’nın Salihli bölgesinde yetişen zeytinlerden elde edilen Premium Memecik Erken Hasat Natürel Sızma Zeytinyağı, sofralarınıza lezzet ve sağlık sunmaya hazır.

Gaia Oliva Premium Memecik Zeytinyağı’nın üretiminde, zeytinlerin toplanmasından zeytinyağının şişelenmesine kadar her bir aşama özenle gerçekleştirildi. 2023-2024 sezonunun zeytinleri, erken hasat dönemi olan ekim sonu ve kasım başında elle toplanarak bekletilmeden sıkıma gönderildi. Sıkımda kullanılan MoriTem teknolojisi sayesinde de sıkım işlemi hava almadan ve el değmeden gerçekleştirildi. Böylece erken hasat zeytinin yüksek polifenol değeri ve lezzeti, Gaia Oliva Premium Memecik Zeytinyağı’na aktarıldı.

 

Özellikleri

 
Sezon 2023-2024
Zeytin Türü Memecik (Olgunlaşmamış yeşil)
Hasat Zamanı Erken hasat (Ekim sonu ve kasım başı)
Sıkım yöntemi Soğuk sıkım
Filtreleme Kağıt filtre
Polifenol Değeri 380
Asit Oranı 0.17
Yoğunluğu Yüksek
Rengi Zümrüt yeşili
 

Tadım Notları

 

Olgunlaşmamış yemyeşil zeytinlerden üretilen Gaia Oliva Premium Memecik Zeytinyağı, zengin ve yoğun aroması ile yemeklerine lezzetli bir dokunuş yapmak isteyenlerin ortak noktası. Memecik zeytinyağını tadımladığınızda enginar, bezelye, ceviz, kuşkonmaz, elma, muz, karabiber, kırmızı biber aromalarını deneyimleyebilirsiniz.

 
Meyvemsilik Yüksek
Acılık Yüksek
Yakıcılık Yüksek
 

Kullanım Önerileri

 

Gaia Oliva Premium Memecik Zeytinyağı, kahvaltı sofralarınıza ve soğuk tariflere lezzet katmak için oldukça uygun. Ayrıca sıcak yemeklere aromatik bir tat katmak için Gaia Oliva Premium Memecik Zeytinyağı ile yemeğin üzerine son bir dokunuş yapabilirsiniz.

 

MEZE
 
KIRMIZI ET
 
BALIK
 
SALATA
 
KAHVALTI
 

Zeytinyağının Faydaları

 

Zeytinin yüksek polifenol değeri korunarak özenle üretilen Gaia Oliva Premium Memecik Zeytinyağı, faydalarıyla da dikkat çeken bir yapıya sahip. Zengin polifenol içeriğinden kaynaklı bağışıklığı güçlendiren, vücuttaki enfeksiyonu azaltan ve karaciğerde oluşabilecek hasarlara karşı koruma kalkanı oluşturan bir şifa deposu. Ayrıca bir yemek kaşığı zeytinyağında yaklaşık 1.9 miligram E vitamini bulunur. Her gün Gaia Oliva Premium Memecik Zeytinyağı tüketerek zeytinyağının şifa dolu tüm bu etkilerinden faydalanabilir ve günlük E vitamini ihtiyacınızın büyük bir kısmını zeytinyağı ile karşılayabilirsiniz*.

* Günlük zeytinyağı tüketimi ve sağlığınıza en uygun ölçüyü belirlemek için doktorunuza danışın.

 

Saklama Koşulları

 

Zeytinyağının lezzetini daha uzun süre koruması için güneşten uzak, serin, kuru bir yerde ve kapağı kapalı bir şekilde saklamanızı tavsiye ederiz.

 

Uluslararası Ödüllü Zeytinyağı

 

Gaia Oliva olarak dünyanın en prestijli uluslararası yarışmalarında 2021’den bu yana 71 atın ve 21 gümüş madalya, 5 Grand Prestige Gold Ödülü ve Sınıfının En İyisi Ödüllerini almaya hak kazandık. Ayrıca dünyanın en çok ödül alan zeytinyağı üreticilerinin sıralandığı EVOOWR (World Ranking of Extra Virgin Olive Oil) 2023'te dünyanın en iyi zeytinyağı üreten ilk 100 şirketi arasında 11. sırada yer almaktan gurur duyuyoruz.
 

Ödüller

TOP 100 #11
EVOO World
Ranking
2023

TOP 500
Flos Olei
2021-2023

GOLD
Japan Olive Oil
Prize (Joop)
2024

BEST OF TURKEY
Olive Japan
2024

BEST OF CLASS
Los Angeles
International
EVOO
2024
Diğer ödüller >>

 

 

Analiz Raporu

 

Gaiva Oliva Premium Memecik Zeytinyağı’nın TÜRKAK tarafından akredite, Tarım ve Orman Bakanlığı onaylı özel bir laboratuvarda gerçekleştirilen kalite kontrol ve analiz raporunu incelemek için tıklayın.

 

Neden GAIA OLIVA?

 

İyi Tarım Yöntemleri
İyi ve sürdürülebilir tarım yöntemleri ile her zaman doğaya ve insan sağlığına saygılı üretim yapmaya özen gösteriyoruz.

Beklemeden Üretim
Zeytinleri topladıktan sonra besin değerlerini kaybetmemeleri için bekletmeden 2-4 saat içinde sıkıma gönderiyoruz.

MoriTem Teknolojisi
Soğuk sıkım esnasında MoriTem teknolojisini kullanarak zeytinyağındaki polifenol değerinin havaya karışmadan yağda kalmasını sağlıyoruz.

Yüksek Polifenol
Zeytindeki sağlığa faydalı polifenol değerini kaybetmemek için üretimin her aşamasını özenle işleyerek zeytinyağlarını polifenol açısından verimli hale getiriyoruz.

Özenli Şişeleme
Koyu renk şişe kullanarak zeytinyağının güneş ışığı almasını engellerken dop kapak ile de yağın hava ile temas etmesinin önüne geçiyoruz.

Uluslararası Ödüllü
Zeytinyağlarını üretirken tat ve kalite için gösterdiğimiz özen sayesinde dünyanın en prestijli yarışmalarından ödüller almaya hak kazanıyoruz.

 

4 Adımda Zeytinyağı Tadımı

 

Sadece 4 adımda zeytinyağı tadımı yaparak Gaia Oliva Premium Memecik Zeytinyağı’nın zengin aromasını en doğal hali ile deneyimleyebilirsiniz.

1. Koyu renk bardağın içine bir kaşık Gaia Oliva Premium Memecik Zeytinyağı ekleyin.
2. Bir elinizle bardağın üst kısmını kapatıp diğer elinizle bardağı sararak ısıtın.
3. Elinizi bardağın üstünden çekip zeytinyağını koklayarak eşsiz kokusunu hissedin.
4. Son olarak bir yudum alın ve aromatik bir yolculuğa çıkın.

 

Özenli Paketleme ile Güvenli Ulaşım

 

Gaia Oliva Premium Memecik Zeytinyağı’nı sofralarınıza sorunsuz bir şekilde ulaştırmak için özenle paketliyoruz.

 

GAIA OLIVA Premium Memecik Zeytinyağı ile Tarifler

 

Gaia Oliva Premium Memecik Zeytinyağı ile birbirinden lezzetli tariflere aromatik bir dokunuş yapın.

 

Sıkça Sorulan Sorular

 

Erken hasat zeytinyağı neden acı olur?
Erken hasat zeytinyağı, henüz olgunlaşmamış zeytinlerden üretilir. Olgunlaşmamış zeytin ise yüksek polifenol değerine ve buna bağlı olarak acı bir tada sahiptir. Bu nedenle erken hasat zeytinyağı, ağızda hafif bir acılık bırakan aroması ile dikkat çeker.

Erken hasat zeytinyağı ne renk olur?
Erken hasat zeytinyağı, zeytinler daha yeşil haldeyken toplanıp sıkılarak elde edilir. Ancak zeytinyağının rengi, zeytin türüne göre değişir. Bu nedenle altın sarısı veya koyu yeşil gibi farklı renklerde erken hasat zeytinyağı ile karşılaşmak mümkün.

Erken hasat zeytinyağı asit oranı kaç olmalıdır?
Zeytinyağı türlerinin maksimum asitlik derecesi, Türk Gıda Kodeksi Zeytinyağı ve Pirina Yağı Tebliği ile belirlenir. Bu tebliğe göre natürel sızma zeytinyağı kategorisine giren erken hasat soğuk sıkım zeytinyağının serbest yağ asitliği, oleik asit cinsine göre her 100 gramda 0,8 gramdan fazla olmamalıdır.

Soğuk sıkım zeytinyağının farkı nedir?
Zeytinyağı üretimdeki sıkım işleminde suyun sıcaklığı 27 derecenin altında ise soğuk sıkım, üstünde ise sıcak sıkım olarak adlandırılır. Suyun sıcaklığının düşük olması, zeytinyağının polifenol değerinin korunmasına yardımcı olduğu için de soğuk sıkım zeytinyağları besin değeri açısından sıcak sıkım zeytinyağına göre daha verimlidir.

Erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı donar mı?
Tamamen doğal içeriğe sahip ve içerisinde hiçbir kimyasal madde bulunmayan erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı donabilir. Ancak zeytinyağının donma sıcaklığı; zeytinin türüne, bölgesine ve üretim şekline göre farklılık gösterebilir. Bu nedenle zeytinyağı için belirli donma sıcaklığı belirtilemez.


 
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR