Premium Ayvalık 500 ml Erken Hasat Natürel Sızma Zeytinyağı (Yeni Hasat)
Premium Ayvalık 500 ml Erken Hasat Natürel Sızma Zeytinyağı (Yeni Hasat)
Premium Ayvalık 500 ml Erken Hasat Natürel Sızma Zeytinyağı (Yeni Hasat)
Premium Ayvalık 500 ml Erken Hasat Natürel Sızma Zeytinyağı (Yeni Hasat)

Ödüllü Premium Ayvalık 500 ml Erken Hasat Natürel Sızma Zeytinyağı (Yeni Hasat)

Fiyat : ₺525,00(KDV Dahil)

Premium Ayvalık Erken Hasat Natürel Sızma Zeytinyağımız, 2023-2024 sezonunda Ekim sonu ve Kasım başında henüz yeşilken toplandı.

Toplanan zeytinler, kısa bir süre sonra el değmeden ve hava almadan MoriTem teknolojisiyle sıkıldı. Bu işlem sırasında besleyici ve uçucu bileşenler en iyi şekilde korundu.

Salihli Manisa Bölgesi'nde iyi tarım yöntemleriyle yetiştirilen tek bir bahçeden elde edilen Ayvalık zeytinlerinden üretilen Premium Ayvalık zeytinyağımız, düşük asit oranına ve yüksek polifenol değerine sahiptir. Dengeli acılığı ve yakıcılığıyla sağlığınıza faydalı bileşenler ve antioksidanlar açısından oldukça zengindir.

453 polifenol, 0.27 asit oranıyla ve yüksek meyvemsi tadıyla sofralarınıza sağlık ve lezzet katar, her öğününüzü zenginleştirir.

• Zeytin Türü: Ayvalık
• Yoğunluk: Orta
• Asit Oranı: 0.27
• Polifenol Değeri: 453
• Tadım Notları: Tere, roka, domates yaprağı, taze ceviz, taze kesilmiş çimen, taze badem, bezelye.
• Lezzetli Eşleştirmeler: Izgara biber, domates, fırında patates, yumuşak peynirler ve brokoli.

Zeytinyağınızın lezzetini daha uzun süre koruyabilmesi için koyu renkli cam şişede, nem ve güneş almayan raflarda muhafaza etmenizi tavsiye ederiz.
Ödüller

GOLD
London IOOC
2023

TOP 100 #11
EVOO World
Ranking
2023

TOP 500
Flos Olei
2023

BEST IN CLASS
Anatolian IOOC
2023

GOLD
Canada IOOC
2023
Diğer ödüller >>

:

Yeni Hasat Premium Ayvalık Erken Hasat Natürel Sızma Zeytinyağı

 

Gaia Oliva Premium Ayvalık, Manisa Salihli bölgesinde iyi tarım yapılan tek bir bahçede yetiştirilen Ayvalık zeytinleriyle soğuk sıkım yöntemiyle özenle üretildi. Kendine özgün meyvemsi tadını doğallığından ve kaliteli zeytinlerden gelen yüksek besin değerlerinden alır. Gaia Oliva Premium Ayvalık zeytinyağı, yıl içerisinde dünya çapında aldığı ödüllerle de lezzetini tescilledi.

 

Yeni Hasat Premium Ayvalık Erken Hasat Natürel Sızma Zeytinyağı Nasıl Üretilir?

 

Gaia Oliva Premium Ayvalık Yeni Hasat zeytinyağı, 2023-2024 Sezonu Ekim sonu Kasım başlarında Manisa Salihli ilçesinde bulunan Ayvalık zeytinleriyle üretiliyor. Zeytinyağımızın üretim süreci toplanan zeytinlerin (2-4 saat içerisinde)sıkım işlemine alınmasıyla başlıyor. MoriTem teknolojisi ile sıkım işlemi esnasında yağın polifenol değerleri mümkün olduğu kadar korunmuş oluyor. Sağlık açısından en verimli şekilde sıkımı yapılmış olan zeytinyağı bir gece dinlendiriliyor ve filtreleme aşamasına geçiyor. Yağımızı çok kısa süre dinlendirmek için tanklara aktarıyoruz.

Dinlenen mahsulü son aşamada Gaia Oliva için özel olarak tasarlanmış koyu renk şık cam şişelere aktarıyoruz. Böylece en şık sunumuyla, en lezzetli haliyle muhteşem zeytinyağı lezzetini, kokusu eşliğinde sofralarınıza kadar taşıyoruz...

 

Yeni Hasat Premium Ayvalık Erken Hasat Natürel Sızma Zeytinyağı İçeriğinde Neler Bulunuyor? Besin Değerleri Nedir?

 

Premium Ayvalık Natürel Sızma Zeytinyağı içerdiği antioksidanlar ve mineraller bakımından oldukça zengin. Zeytinyağımız katkı maddesi ve pestisit içermemektedir. Doğal soğuk sıkım yöntemiyle üretilen zeytinyağı, içerisindeki fenolik bileşenlerle sağlığımız için oldukça fayda sağlıyor.

Gaia Oliva Premium Ayvalık, altın sarısı rengi, kapağını açtığınız anda duyduğunuz kendine has taze çimen kokusu ve meyvemsi, dengeli yakıcılığı ile günün her anında tüketmek için idealdir. Bu iştah açıcı doğal lezzet; 0.27 asit oranı ve 453 polifenol değerlerine sahiptir.

 

Yeni Hasat Premium Ayvalık Erken Hasat Natürel Sızma Zeytinyağı Yararları

 

İnsan sağlığına faydalarının saymakla bitmediği zeytinyağı, içerdiği yüksek besin değerleriyle hemen hemen bütün yemek çeşitlerinde en sık tercih edilen yağ çeşidi oluyor.

Tekli doymamış yağ zengini olan zeytinyağı ayrıca bol miktarda antioksidan da içeriyor. Bu sayede mucizevi etkilerini saç, cilt ve kalp sağlığına faydalarıyla görmemizi sağlıyor. Bağışıklığınızı güçlendiriyor ve sağlıklı yaşamanıza yardımcı oluyor.

 

Neden Yeni Hasat Premium Ayvalık Natürel Sızma Zeytinyağı?

 

Premium Ayvalık Natürel Sızma Zeytinyağını, sağladığı sayısız faydası ve vazgeçilmez lezzeti ile günün her öğününde yemeklerinize sağlık katmanın en lezzetli yolu.

 

Yeni Hasat Premium Ayvalık Erken Hasat Natürel Sızma Zeytinyağı Nerelerde Kullanabiliriz?

 

Gaia Premium Ayvalık Zeytinyağı ile farklı lezzetleri bir araya getirebilir, sağlıklı öğünlerinizi muhteşem zeytinyağımızla taçlandırabilirsiniz.

Kahvaltı saatlerini çocuklar için daha eğlenceli hale getirirken gülen yüz şeklinde omletler hazırlayabilir, son dokunuşu Premium Ayvalık zeytinyağı ile yapabilirsiniz.

Cuma akşamları hazırlayacağınız peynir tabağı ile daha lezzetli. En sevdiğiniz peynirleri üzüm, kayısı ve ceviz eşliğinde sunum tabağına yerleştirin ve peynirlerin üzerinde Yeni Hasat Premium Ayvalık zeytinyağımızı gezdirin.

Fırın lezzetlerinde de Gaia Oliva Premium Ayvalık zeytinyağını kullanabilirsiniz, bizim ilk tavsiyemiz: Fırında karides.

Premium Ayvalık Erken Hasat Zeytinyağını özgün lezzetiyle, sıcak ve soğuk tüm yemeklerinizde kullanabilirsiniz.

 

Zeytinyağı ile İlgili Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

 

Zeytinyağı ile ilgili en önemli husus saklama koşuludur. Zeytinyağınızın lezzetini daha uzun süre koruyabilmek için koyu cam şişede, nem ve güneş almayan raflarda muhafaza etmelisiniz.

 

Soğuk Sıkım ile Sıcak Sıkım Arasındaki Farklar Nelerdir?

 

Zeytinyağı üretimindeki sıkım işlemi aşamasında, suyun sıcaklığı 27 derecenin altında ise soğuk sıkım zeytinyağı, üzerinde ise sıcak sıkım zeytinyağı üretilmiştir. Suyun sıcaklık derecesinin düşük olması, zeytinyağındaki besin değerlerinin korunmasına yardımcı olmaktadır. Bu yüzden soğuk sıkım zeytinyağı en çok tercih edilen zeytinyağlarından biridir.

 

Kalite Belgelerimiz ve Analiz Raporlarımız

 

Gaia Oliva Premium Ayvalık zeytinyağımızın; Tarım ve Orman Bakanlığı onaylı özel laboratuvar ortamında gerçekleştirilen kalite kontrol ve analiz raporuna ulaşmak için lütfen tıklayınız.

 

Premium Ayvalık Erken Hasat Natürel Sızma Zeytinyağının Almış Olduğu Ödüller

 

Premium Ayvalık erken hasat natürel sızma zeytinyağı lezzeti artık uluslararası yarışmalarda, konularında uzman jüriler tarafından tescilleniyor.

Şimdiye kadar dünya çapında katıldığı yarışmalardan toplamda 16 ödül alan Gaia Oliva Premium Ayvalık Natürel Sızma Zeytinyağı, dünya devleri arasında yerini çoktan aldı.

Premium Ayvalık zeytinyağının katıldığı yarışmalar ve aldığı ödüller;


Ülkemizi başarıyla temsil eden zeytinyağlarımızla ilgili katıldığımız yarışmalar ve detaylı bilgiye ödüllerimiz sayfasından ulaşabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR