Zeytinyağı zeytinin olgunlaşmaya başlamasıyla toplanan ve bazı işlemlerden geçirilerek elde edilen doğal bir meyve suyudur. Yıl boyunca büyük bir sabırla zeytinlerin yeşile dönmesinin beklendiği hasat dönemi hem üreticiler hem de zeytinyağı severler için oldukça heyecan vericidir. Gaia Oliva olarak zeytinyağının lezzetini hasat dönemindeki yoğun emekten aldığını düşünüyoruz. Yetiştirilmesinden, toplanmasına, sıkımından, paketlenmesine kadar her bir aşaması ancak doğru yöntemlerle ve büyük bir emekle yapıldığında besleyicilik oranı ve lezzeti maksimum seviyeye ulaşır.

Erken hasat zeytinyağının farkı elde edilme yöntemi değil, üretildiği zamandır. Ekim ve Kasım aylarında henüz yeşilken toplanan zeytinlerden sıkılan, meyvemsi aroması yüksek ve asit oranı düşük zeytinyağına erken hasat natürel sızma zeytinyağı denir. Ancak erken hasat iyi bir zeytinyağı için sadece zeytinlerin yeşilken toplanması yeterli olmaz. Aynı zamanda zeytinlerin kalitesinin yüksek olması ve toplandıktan kısa bir süre sonra soğuk sıkım yöntemiyle sıkılması gerekir. Çünkü polifenoller, uçucu ve suda çözünür yapıdadır. Sıcak sıkım ile yapılan sıkımlarda polifenoller kolayca suya karışır ve yok olur.

Bu yüzden Gaia Oliva Premium zeytinyağları sizler için iyi tarım yöntemleri ile kuzey Ege Bölgesinde yetiştirilmiş 80 bin ağaçlık tek bir bahçedeki Ayvalık ve Memecik zeytinlerinden soğuk sıkım yöntemleriyle üretilmiştir.

Zeytinlerimiz erken dönemde Ekim ve Kasım aylarının başında henüz tamamen yeşilken toplanır ve içeriğinde bulunan fenolik bileşenleri en yüksek seviyede korumak için tasarlanmış MoriTem teknolojisi ile en hızlı şekilde (2-4 saat içerisinde) sıkma işlemine alınır. Elde edilen zeytinyağı bir gece dinlendirildikten sonra süzülür ve tanklara aktarılır.

O yılın tüm mahsulü çok az bir dinlenme süresinden sonra hemen koyu renk cam şişelerimize aktarılır. Böylece uluslararası ödül almış yüksek polifenollü erken hasat soğuk sıkım Premium Ayvalık ve Memecik zeytinyağlarımız sofralarınıza taşınmak için hazırlığını tamamlamış olur.
Erken hasat soğuk sıkım zeytinyağının zeytinyağı severler için tercih edilebilir olmasını sağlayan nedir? Lezzeti mi yoksa sağlığa olan faydası mı? Lezzet olmazsa olmaz tercih sebebi ama artık tek başına yeterli değil. Zeytinyağının milli kültür ilan edildiği ülkemizde artık zeytinyağı severler için düşük asit oranı ve yüksek polifenol oranı da oldukça önemli. Çünkü polifenol sağlık için oldukça faydalı antioksidanlardandır. Bu antioksidanların kanserden yaşlanmayı önlemeye kadar birçok faydası bulunur.

Erken hasat dönemi, zeytinin içerisindeki polifenol değerlerinin en yüksek seviyeye ulaştığı dönemdir. Çünkü ağaçtaki zeytin olgunlaştıkça polifenolü azalır içindeki yağ miktarı artar. Bu açıdan da bakıldığında aslında zeytinyağının erken hasat döneminde üretilmiş olması insan sağlığına faydaları açısından son derece önemlidir. Zeytin içerdiği polifenol, oleik asit, oleokantal, tokoferol gibi sağlık bileşenleri açısından bu kadar zenginken yağ molekülleri açısından henüz tam olgunluğa erişmemiştir, bu yüzden erken hasat döneminde elde edilen yağ çok kıymetlidir.

Erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı taze kokuları ve meyvemsiliği en yoğun duyduğumuz zeytinyağıdır. Sağlık faydalarının yanı sıra damakta bıraktığı lezzet ve boğazda hissedilen dengeli acılığıyla da fark yaratır.
Zeytinyağı; tarihinin Anadolu’da M.Ö 4000 yıllarına uzandığı ve “Ölmez Ağaç” şeklinde adlandırılan, şifasını yaşamın birçok alanında hissettiğimiz zeytin meyvesinden elde edilen doğal meyve suyudur. Her geçen yıl dünyada tüketim oranı artmaya devam eden zeytinyağının üretimi, zeytin ağacının ekolojik ihtiyaçlarından dolayı belirli bölgelerle sınırlıdır. Gaia Oliva zeytinyağları için erken hasat dönemi Ekim ayında, olgun hasat dönemi ise Kasım ortası başlayıp Aralık sonuna kadar devam eder. Hem üreticilerin hem de zeytinyağı severlerin heyecanla beklediği bu dönem aylar öncesinden en ince ayrıntısına kadar planlanır. Her aşamasında yoğun emeğin söz konusu olduğu hasat dönemi erken hasat ve olgun hasat olmak üzere ikiye ayrılır.

Erken hasat zeytinyağı, zeytinlerin henüz yeşilken toplanmasıyla üretilir. Yüksek aromalı tada sahiptir ve zeytinlerin içerdiği sağlık bileşenleri açısından en verimli döneminde sıkıldığı için besin değerleri oldukça yüksektir.

Olgun hasat zeytinyağı ise Kasım sonu Aralık başında yani zeytinlerin tam olarak olgunlaştığı dönemde üretilir. Rengi önce pembeden mora, daha sonra yavaş yavaş mordan siyaha çalan ve içerdiği yağ açısından verimliliği maksimum seviyeye ulaşan zeytinlerin soğuk sıkım tekniğiyle üretilmesiyle ortaya çıkan zeytinyağına olgun hasat natürel sızma zeytinyağı denir. Yüksek kaliteli, düşük asit oranına sahip olgun hasat zeytinyağı, kaliteli zeytinlerden ve üretim sırasındaki işlemlerin doğru tekniklerle hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesi sonucu elde edilebilir. Zeytinyağının hasat dönemi ne zaman olursa olsun hız son derece önemlidir. Zeytin meyvesinin içerdiği polifenollerin korunması toplanan zeytinlerin mümkün olduğunca hızlı şekilde soğuk sıkım işlemine alınmasıyla sağlanabilir, çünkü polifenoller uçucu yapıya sahiptir ve sıcak sıkımlarda suya karışır.

Gaia Oliva Premium olgun hasat zeytinyağları; Manisa Salihli Bölgesinde yetiştirilmiş 80 bin ağaçlık tek bir bahçedeki zeytinlerden, besin değerleri korunarak soğuk sıkım yöntemleriyle üretilmiştir.
Olgun hasat zeytinyağları zeytinin yağ açısından optimum verimine ulaştığında sıkıldığı için erken hasat zeytinyağlarına göre daha fazla yağ elde edilir ve bu durum fiyat açısından avantaj sağlar. Erken hasat zeytinyağı ortalama 8-9 kilo zeytinden 1 litre yağ elde edilerek üretilirken, olgun hasat zeytinyağında 6-7 kilo zeytinden 1 litre yağ elde edilebilir. Güneş enerjisinden tamamen faydalanıp olgunlaşan zeytinlerin yağ molekülleri açısından en verimli olduğu hasat dönemi, olgun hasat dönemidir.

Erken hasat zeytinyağına kıyasla tat, koku ve aroması daha hafif hissedilen olgun hasat zeytinyağları günün her öğününde kullanılabilir. En sık sorulan sorulardan biri “kızartmalarda zeytinyağı kullanılır mı?” sorusuna da cevap niteliğindedir. Her ne kadar kızartmaları sağlıklı bulmasak da yapımında ayçiçek yağı yerine zeytinyağı kullanmak çok daha sağlıklıdır. Çünkü zeytinyağının ısı dayanıklılığı daha yüksek olup, 220 dereceye kadar çıkmaktadır. İçerdiği yüksek polifenollerle insan sağlığına birçok faydası bulunan bu zeytinyağı aynı zamanda oldukça düşük asit oranına da sahiptir. Zeytinyağında daha az acılıktan ve hafif tatlardan hoşlanan zeytinyağı severler için ideal bir lezzet olan olgun hasat zeytinyağı sıcak, soğuk tüm yemeklerde, salatalarda ve mezelerde kullanılabilir. Bu yüzden Gaia Oliva Premium Olgun Hasat Natürel Sızma Zeytinyağı; hem sağlıklı oluşu hem de tüm yemeklere eşsiz lezzetiyle uyum sağlayan geniş kullanım alanıyla sofralarınızın vazgeçilmezi olmaya aday...
Zeytinyağı ile ilgili en önemli husus saklama koşuludur. Zeytinyağınızın lezzetini daha uzun süre koruyabilmek için koyu cam şişede veya gıdaya uygun tenekesinde ve güneş almayan raflarda muhafaza etmelisiniz.
Zeytinyağı üretimindeki sıkım işlemi aşamasında, suyun sıcaklığı 27 derecenin altında ise soğuk sıkım zeytinyağı, üzerinde ise sıcak sıkım zeytinyağı üretilmiştir. Suyun sıcaklık derecesinin düşük olması, zeytinyağındaki besin değerlerinin korunmasına yardımcı olmaktadır. Bu yüzden soğuk sıkım zeytinyağı en çok tercih edilen zeytinyağlarından biridir.
Gaia Oliva el yapımı zeytinyağı sabunu; cildinizi derinlemesine temizlerken doğal dengesini korumaya da yardımcı olur. Lavanta özlerinin canlandırıcı kokusuyla ellerinizi ve yüzünüzü taptaze bir esintiyle okşar. Teninizde bıraktığı hissi çok seveceğiniz el yapımı zeytinyağı sabunu; cildinizi nazikçe temizler, besler ve nemlendirir.
Gaia Oliva El Yapımı Zeytinyağı sabunu doğal yöntemlerle üretilmektedir. Tüm ciltler için uygun olarak üretilen zeytinyağı sabunu; doğa dostu üretim şekli, eşsiz kokusu ve ilk kullanımdan itibaren farkını hissettiren yapısı ile banyoların vazgeçilmezi olmaya aday. Lavanta özlerinin doğal zeytinyağı ile buluşmasıyla üretilen el yapımı sabun, tazeliğini ve güzel kokusunu koruması için özel kutusunda muhafaza edilir.
Gaia Oliva zeytinyağlı katı sabun içerisinde, sabunlaştırılmış zeytinyağı, sabunlaştırılmış Hindistan cevizi yağı, sabunlaştırılmış hint yağı, parfüm ve biberiye özü bulunmaktadır. PH değeri ise 9-9,5 arasındadır.
İçerdiği zengin yağlarla besleyici özelliğini ön plana çıkaran Gaia Oliva El Yapımı Katı Zeytinyağı Sabunu, cildinizde bıraktığı yumuşacık hisle vazgeçilmez bir kullanım alışkanlığı yaratır. Derinlemesine temizliğinin yanında cildin nem ve yağ oranını dengeler, ihtiyacı olan nemi cildinize hapseder. İçerdiği lavanta özleri sayesinde cildinizi sıkılaştırmaya, siyah nokta ve akne oluşumunu engellemeye yardımcı olur. El Yapımı Zeytinyağlı Sabun, hem cildiniz hem de saçlarınız için oldukça faydalıdır.
Gaia Oliva Zeytinyağlı Katı Sabun; içerdiği zeytinyağı ve biberiye özü ile cildinizin günlük ihtiyacı olan doğal bakımı yapar. Gözeneklerin açılmasına ve cildin nefes almasına yardımcı olur. Yaşlanma karşıtı el yapımı doğal katı sabunun gözle görülebilir mucizevi etkilerini teninizde de hissedeceksiniz.
Saç bakımında yıllardır bilinen en etkili bakım yöntemi zeytinyağı içeren maskeler, kürlerdir. Zeytinyağının besleyici içeriği sayesinde saçların daha gür, parlak ve sağlıklı olmasını sağlayan zeytinyağı sabunları kimyasal içermeyen doğal bakım ürünleri arasında en çok tercih edilen üründür. Gaia Oliva Zeytinyağı Sabunu, tüm saç tipleri için kepeklenmeyi ve saç dökülmesini önlemeye yardımcı olur, saçınıza hacim kazandırır.
Gaia Oliva El Yapımı Zeytinyağı Sabunu, içerdiği doğal yağlar sayesinde cildinizi ve saçınızı besler, nemlendirir ve sağlıklı bir görünüme kavuşmasına yardımcı olur. Lavanta özlerinin hoş, ferah kokusu kendinizi iyi hissetmenizi sağlar ve zihninizi rahatlatır. Saçların sağlıklı uzamasına, cildin sıkılaşmasına, nem ve yağ dengesinin korunmasına yardımcı olan lavanta özlü zeytinyağlı katı sabun, benzersiz kokusuyla sevdikleriniz için de hoş bir hediye alternatifi.
Günlük bakım rutininizin en doğal parçası zeytinyağı sabununu uyandığınızda el ve yüz temizliğinde ve duşta saçınızı yıkarken kullanabilir, güne enerjinizi maksimum seviyeye çıkararak başlayabilirsiniz. Hoş kokusuyla güne iyi bir başlangıç yapmanızı sağlayacak zeytinyağı katı sabunu cildinizin ihtiyacı olan nemi uzun süre koruyacaktır. Tüm saç ve cilt tipleri için güvenle kullanabileceğiniz Gaia Oliva Lavanta Özlü Zeytinyağı Sabununu kullanmadan önce ellerinizi ıslatın, köpürtün ve birkaç dakika bekleterek iyice durulayın. Saçlarınız için de ihtiyacınıza göre bu işlemi tekrarlayabilirsiniz.
Zeytinyağı içeren katı sabun satın alırken sabunun rengine dikkat edilmelidir. Eski ve kullanılmış değersiz yağlar içeren sabunlar koyu renkli, kahveden sarıya çalan renklere sahip olur. Saf ve kaliteli zeytinyağı ile üretilen sabunlar açık renk tonlarıyla, dokunduğunuzda teninizde bıraktığı yumuşak hisle farkını gösterecektir.

Doğru sabunu seçtikten sonra dikkat etmeniz gereken en önemli şey ise saklama koşullarıdır. Zeytinyağı ve diğer yağlardan gelen sağlık bileşenlerinin uzun süre korunabilmesi için katı sabununuzu güneş ışığı gibi ısı kaynaklarından uzak bir yerde muhafaza etmeli, olası erime ve akmaların önüne geçmelisiniz.
Gaia Oliva El Yapımı Zeytinyağı Sabunu hiçbir kimyasal içermeyen özel formülü, benzersiz kokusu ve doğa dostu yöntemlerle üretilmesiyle benzerlerinden ayrılıyor. Saça ve cilde sayısız faydası bulunan katı sabunumuz, günlük bakımın en saf halini en güzel koku eşliğinde zarifçe sunan, doğal bir temizleyicidir.
Zeytinyağının doğal özleri ve özenle seçilmiş diğer bileşenlerle üretilen zeytinyağlı duş jeli, cildinizi nazikçe temizleyerek tazelenmiş ve yumuşacık bir his bırakır. Tüm cilt tiplerine uyumlu duş jeli aynı zamanda ferah kokusuyla ruhunuzu tazeler, güne keyifli bir başlangıç sunar.
Gaia Oliva Zeytinyağlı Duş Jeli, uzman ekipler tarafından laboratuvar ortamında titizlikle üretilmiştir. Zeytinyağının şifasını teninde hissetmek isteyenlerin banyolarından eksik etmeyeceği Gaia Oliva Zeytinyağlı Duş Jeli, nemi hapseden özel formülüyle cildinizi, ferah kokusuyla ise ruhunuzu besler.
Pürüzsüz ve mükemmel şekilde nemlendirilmiş bir cilt için zenginleştirilmiş formülü ile Gaia Oliva Zeytinyağlı Duş Jeliyle yenilenmenin keyfini çıkarın. Cilt sağlığına sayısız faydası bulunan zeytinyağı özleri teninizde iyileştirici bir etki bırakır. Cildinizi nazikçe temizler, rahatlatır ve nemlendirir. Cilde bakım yapmanın en doğal yolunu Gaia Oliva Zeytinyağlı Duş Jeli ile keşfedebilirsiniz.
Zeytinyağlı duş jeli, hoş kokusu ve aromasıyla size benzersiz bir duş deneyimi sunar. Gün boyu ferahlık sağlayan özel formülü ile güne enerji dolu başlamak isteyenler için harika bir seçenektir. Banyoda geçirdiğiniz zamanı daha keyifli hale getirecek eşsiz aromatik kokusunu ve cildinizdeki yumuşacık temizlik hissini çok seveceksiniz.
Cildinizin günlük bakımı için hayatınızın bir parçası haline gelecek duş jelini günün her anında kullanabilirsiniz. Yoğun ve yorucu bir günün ardından rahatlamak için ya da aksine yoğun bir güne hazırlanırken enerji toplamak için evde spa deneyimi sunan Gaia Oliva Zeytinyağlı duş jelini kullanmadan önce ıslak cildinize uygulayın, köpürtün ve birkaç dakika bekleterek iyice durulayın. İhtiyaca göre bu işlemi tekrarlayarak cildinizi nazikçe temizleyebilirsiniz.
Zeytinyağının içerdiği sağlık bileşenlerinin duş jeli içerisinde de uzun süre korunabilmesi için güneş ışığı gibi ısı kaynaklarından uzak bir yerde muhafaza edilmelidir. Duş jeli seçerken ise kimyasal maddeler içermemesine dikkat edilmeli, doğal ürünler tercih edilmelidir. Kullanım esnasında gözle temasından kaçınılmalıdır.
Zeytinyağı duş jelini diğer duş jellerinden ayıran en önemli faktör üretilirken yağ kaynağı olarak yalnızca zeytinyağı içermesidir. Zeytinyağından gelen doğal sağlık bileşenleri sayesinde cildi tahriş etmeden, nazikçe temizler ve nemlendirir.
Siparişleriniz çalıştığımız kargo şirketi HepsiJet veya Yurtiçi Kargo ile gönderilmektedir. Siparişleriniz Türkiye'nin her yerine ortalama 2 ila 3 iş günü içerisinde ulaşmış olacaktır. Hava koşulları ve coğrafi nedenlerden dolayı süre uzaması kargo şirketinin sorumluluğundadır. Stoklar günlük bazlı takip edilmektedir, ancak siparişini verdiğiniz ürünlerin stoklarda olmaması veya sevk edilemeyecek durumda olması durumunda sizlere telefonla bilgi verilecek ve ödediğiniz tutarın iadesi yapılacaktır.

Hafta içi 09:00 – 12:00 saatleri arasında vereceğiniz siparişler ürünün stok durumu göz önünde bulundurularak aynı gün kargoya verilir. Hafta sonu; Cuma saat 12:01 den itibaren Cumartesi ve Pazar günlerinde vereceğiniz siparişler, ürünün stok durumu göz önünde bulundurularak Pazartesi günü kargoya verilecektir. Siparişinizin kargo tutarı verdiğiniz siparişin ağırlığı ve hacmine göre otomatik olarak hesaplanır. 1000 TL (Bin Türk Lirası) ve üzeri alışverişlerinizde kargo ücreti firmamız tarafından karşılanır, sizden talep edilmez.
Ödemelerinizi kredi kartı, banka havalesi ve kapıda ödeme seçeneklerinden birini seçerek yapabilirsiniz. Kredi kartlı ödemelerde SSL şifrelemesi kullanılmakta ve firmamız kredi kartı bilgilerinizi görmemektedir. Taksitli ödeme yapılmamaktadır.
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR